Innowacyjne metody leczenia łysienia i przeszczep włosów

Witam serdecznie,
 w dzisiejszym poście chciałabym Was zainteresować bardzo ciekawym i zupełnie innym tematem którego jeszcze nie było na moim blogu mianowicie temat włosów a bardziej konkretnie to przeszczep włosów i leczenie łysienia. 
Domyślam się że będzie to dla Was wielkie zaskoczenie - nie będzie makijażu ? Recenzji kosmetycznych ? Niestety nie  :) Temat jaki chciałabym poruszyć jest bardzo ważny praktycznie dla każdego dorosłego człowieka. 

Jak każdy z Was spotkam na swojej drodze ludzi którzy borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów czy łysienia.  Szczególnie problem ten dotyczy  mężczyzn ostatnio również kobiet.  Nie jest to sprawa bagatelna a jak wiadomo w dzisiejszych czasach moda na atrakcyjny wygląd wciąż trwa i pogłębia się z dnia na dzień a włosy to jeden z głównych atutów człowieka. 
Każdy człowiek w ciągu dnia zauważa u siebie wypadanie włosów. Jest to rzecz normalna o ile to wypadanie nie jest zbyt nadmierne. Zauważając u siebie ten problem z reguły sięgamy po suplementy diety które często z leczeniem wypadania włosów nie mają nic wspólnego , oprócz tego że w znacznym stopniu opróżnią nasz portfel. Jest to bardzo modne ale zaraz po suplementach sięgamy po wcierki oraz inne ziołowe preparaty które mają nam pomóc. Ale czy pomogą ? Czy to tylko zwykłe wypadanie włosów spowodowane zmianą pory roku lub np zmianą ulubionego kosmetyku ? 
Może pomocy trzeba szukać gdzie indziej ? 

Otóż problem łysienia bo bardziej do tego tematu się zbliżamy jest naprawdę ogromny i dotyczy coraz więcej ludzi czy to kobiet czy też mężczyzn z różnych kategorii wiekowych . Jest to bardzo wstydliwe i często osoby dotknięte tym problemem popadają w kompleksy. O tym jak można leczyć łysienie  możecie poczytać w poniższym linku , ogromna dawka wiedzy która na pewno się przyda : 
https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/metody-leczenia-lysienia/

Ja chciałabym bardziej skupić się na przeszczepie włosów bo o tym nikt nie chce mówić. Na każdym kroku możemy spotkać innowacyjne receptury kosmetyków czy leków które w stu procentach już po miesiącu stosowania mają dać satysfakcjonujące efekty a ubytki jakie zauważamy juz głowym okiem będą zupełnie nie zauważalne. Otóż tak nie jest. Smutne ale prawdziwe. Czasem jedynym i ostatecznym krokiem do przywrócenia upragnionych włosów może być TRANSPLANTACJA. Metod transplantacji włosów jest bardzo dużo.
 Przykładowo transplantacja metodą S.A.F.E.R. przeprowadzona jest przy udziale urządzenia które pobiera  mieszki włosowe np. głowy a następnie "wstrzeliwuje" je w miejsca objęte łysieniem spowodowane m.in oparzeniami skóry czy bliznami pooperacyjnymi czy pourazowymi. Można ją stosować również w celu uzupełnienia ubytków brwi, rzęs, wąsów czy brody. Stosowana może być zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Efekty przed i po :


Z kolei metoda przeszczepu włosów BODY HAIR TRANSPLANT stosowana jest w przypadku braku możliwości wykonania przeszczepu mieszków włosowych głowy spowodowanych zbyt dużym łysieniem , w zamian mieszki włosowe obierane są z innych części ciała tj: okolicy brody, klatki piersiowej czy ud. Metoda ta skierowana jest do mężczyzn i od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością. 
Efekty przed i po :


w celu uzupełnienia ubytków owłosienia w obrębie brwi, rzęs, wąsów czy brody.

Źródło: https://www.tourmedica.pl/blog/wskazania-do-przeszczepu-wlosow-metoda-s-a-f-e-r/
w celu uzupełnienia ubytków owłosienia w obrębie brwi, rzęs, wąsów czy brody.

Źródło: https://www.tourmedica.pl/blog/wskazania-do-przeszczepu-wlosow-metoda-s-a-f-e-rZ kolei metoda przeszczepu włosów BODY HAIR TRANSPLANT stosowana jest w przypadku braku możliwości wykonania przeszczepu mieszków włosowych głowy spowodowanych zbyt dużym łysieniem , w zamian mieszki włosowe obierane są z innych części ciała tj: okolicy brody, klatki piersiowej czy ud. Metoda ta skierowana jest do mężczyzn i od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością. Ale żeby nie skończyło się tylko na mężczyznach, również dla kobiet opatentowano specjalistyczna transplantację włosów tzw. STRIP która zalecana jest również dla kobiet marzących o długich i gęstych włosach. 
Chciałabym jeszcze powiedzieć, że cieszę się z tak ogromnego postępu technologicznego i naukowego, ponieważ jeszcze kilkanaście lat temu problem łysienia był nie poruszany a temat przeszczepów zapewne nie istniał. Dzięki specjalistycznym klinikom i ich załodze wiele osób może zapomnieć o swoich kompleksach oraz chorobach. Mam nadzieję, że coraz więcej ludzi będzie mogło cieszyć się swoim pięknym wyglądem a szczególnie pięknymi i bujnymi włosami :)

7 komentarzy:

 1. ach te łysienie;( miałam też przez jakiś czas problem

  OdpowiedzUsuń
 2. Placenta placo, jak ktoś jeszcze nie próbował, a ma problem to powinien spróbować. Są to ampułki, po nich pojawiają się nowe włoski. ;) Jest to ciężki problem, sama mam dwie bliskie osoby, które pomimo młodego wieku, mają mało włosów i są cienkie, dobrze to nie wygląda.
  Dobrze, że są przeszczepy. ;)
  Na szczęście ja mam gęste włosy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja odziedziczyłam bujną czuprynę na szczęście ale wiem, że dla wielu osób to problem i kompleks.

  OdpowiedzUsuń
 4. teraz bardzo dużo takich osób się widzi... coraz więcej ma problemy z łysieniem smutne to..

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie to trochę przeraża, te przeszczepy włosów, widzialam na yt jak to działa i w sumie rewelacyjny efekt, ale i tak :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też się obawiam, mam za dwa tygodnie pierwszą konsultację w klinice http://www.przeszczepwlosow.org.pl/ zobaczymy....

  OdpowiedzUsuń